La Perle już od lat Twoim drogowskazem do Zdrowych Stóp

Na Twoich stopach pojawiły się twarde, ciężkie do usunięcia punkty? Być może zauważyłeś zrogowaciałą skórę na ich podeszwach? Prawdopodobnie cierpisz na zmiany skórne w postaci odcisków oraz modzeli. Nasi specjaliści w gabinecie podologicznym, dzięki profesjonalnym metodom leczenia szybko usuną odciski i modzele, sprawiając, że poczujesz dużą ulgę od dyskomfortu. Jeśli szukasz miejsca, w którym wyleczysz swoje stopy z defektów, zapraszamy na wizytę w naszej placówce lub do kontaktu przez stronę internetową. Pacjentów przyjmujemy na ulicy Wojska Polskiego 33 w Koninie.

Modzele – jak powstają?

Są jednym z przykładów hiperkeratozy, czyli znacznego pogrubienia i nagromadzenia tkanki rogowej naskórka w jednym miejscu. Modzele przeważnie stanowią dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu i okrągłym lub owalnym kształcie, zazwyczaj są bezbolesne. Najczęstszymi miejscami pojawienia się modzeli są: pięta, paluch, krawędzie stopy (na przodzie) oraz głowy drugiej, trzeciej lub czwartej kości śródstopia. Do głównych powodów pojawiania się modzeli należą: deformacje w układzie kostnym, noszenie niewłaściwego obuwia oraz nadmierne usuwanie modzeli i zrogowaceń na własną rękę domowymi sposobami.

Modzele powstają na skutek niefizjologicznego obciążania, tarcia lub stałego ucisku na jeden obszar skóry. Wśród najczęstszych przyczyn pojawiania się tej dolegliwości wymienia się: deformacje w układzie kostnym stóp, zbyt częste usuwanie martwego naskórka i nieodpowiednio dopasowane obuwie.

Odciski – czym są?

To miejsce nadmiernie zrogowaciałego naskórka. Powstają one w związku z ciągłym uciskiem na dany obszar. Zwykle tworzą się na palcach stóp (palce młoteczkowate) lub na podeszwach stóp, gdzie kości są bardziej wydatne i powodują ocieranie się skóry o but. Mogą też występować w wale paznokciowym, pod paznokciem lub w przestrzeniach międzypalcowych. W wyniku długotrwałego ucisku skóra zaczyna się bronić. Aby zapobiec uciskowi, komórki skóry rogowacieją jeszcze bardziej. Zdarza się, że warstwa rogowa nie może się oddzielić i powoduje powstanie rdzenia (trzpienia) wnikającego coraz głębiej. Czasami podrażnia on okostną i odczuwalny jest ogromny ból.

 

Zapraszamy do zapoznania się z efektami terapii w galerii!

 

Umów wizytę
online